Retay USA ACEBRBL-28, 12 Gauge, 3+1 Cap, 28" Barrel, Semi-Auto
Retay USA
UPC:
Condition:
New
Manufacturer:
Retay USA
Model:
ACE Extra Black
Item Type:
Shotgun
Action:
Semi-Automatic
Caliber/Gauge:
12 Gauge
Attributes:
  • ACTION: Semi-Automatic
  • ADDITIAL FEATURE 1: Inertia Piston System
  • ADDITIAL FEATURE 2: Lengthened Forcing Cone
  • CALIBER/GAUGE: 12 Gauge
  • CAPACITY: 3 + 1
  • CHAMBER: 3.5"
  • CHOKE: MaraPro (C,IC,M,IM,F)
  • DESCRIPTION: ACEBRBL-28
  • FAMILY: Ace Series
  • FINISH: Applied Finish
  • GRIP TYPE: Mossy Oak Bottomland Camo
  • MANUFACTURER: Retay USA
  • MANUFACTURER MODEL NUMBER: ACEBRBL-28
  • MODEL: ACE Extra Black
  • OVERALL LENGTH: 50"