KelTec SUB2K10GLKBLKD, 10mm Auto, 15+1, Semi-Automatic, SUB-2000 Series
KelTec
UPC:
Condition:
New
Manufacturer:
KelTec
Model:
SUB-2000 Gen 3 Defender
Item Type:
Rifle
Action:
Semi-Automatic
Caliber/Gauge:
10mm Auto
Attributes:
  • ACTION: Semi-Automatic
  • ADDITIAL FEATURE 1: Uses Glock 20 10mm Magazine
  • ADDITIAL FEATURE 2: Vortex Crossfire Red Dot
  • ADDITIAL FEATURE 3: Magpul Angled Grip
  • CALIBER/GAUGE: 10mm Auto
  • CAPACITY: 15 + 1
  • DESCRIPTION: USES GLOCK 20 10MM MAGS
  • FAMILY: SUB-2000 Series
  • FINISH: Black
  • GRIP TYPE: Black Synthetic
  • MAGAZINE: 2 15 rd.
  • MANUFACTURER: KelTec
  • MANUFACTURER MODEL NUMBER: SUB2K10GLKBLKD
  • MODEL: SUB-2000 Gen 3 Defender
  • OVERALL LENGTH: 30.5"